Badanie nietolerancji pokarmowej

Nietolerancja pokarmowa

Badanie nietolerancji pokarmowej polega na pomiarze specyficznych pokarmowo IgG za pomocą nowoczesnych narzędzi o wysokiej wartości diagnostycznej. Badanie wskaże produkty, które mogą być przyczyną twoich dolegliwości. Poniższe panele obejmują szeroki zakres produktów od tych powszechnie spożywanych w tradycyjnej, polskiej kuchni, jak  pochodzących z różnych regionów świata. Każdy panel zawiera produkty najczęściej wywołujące reakcję. Ze względu na to, że często nawet najmniej kluczowy w diecie produkt może przyczyniać się do odczuwanych dolegliwości, warto rozważyć wykonanie jednego z szerszych paneli.

Badanie predyspozycji genetycznych

badania genetyczne

Wykonując badanie logo w kierunku 45 polimorfizmów genetycznych dowiesz się w jaki sposób geny wpływają na metabolizm spożywanej żywności i składników w niej zawartych oraz jak kształtują twoje nawyki żywieniowe. Poznasz również jak pokarmy i składniki odżywcze, które spożywasz wpływają na odpowiedź twoich genów. Wynik badania wykaże jakie jest ryzyko przewlekłych, dietozależnych schorzeń i jak można zminimalizować ryzyko ich wystąpienia. Dodatkowo dowiesz się, jakie masz ryzyko kontuzji oraz jak geny wpływają na wytrzymałość i aktywność fizyczną.

Badanie neuroprzekaźników, kortyzolu oraz DHEA

Badanie moczu i śliny StressPrint umożliwia określenie aktualnego obciążenia organizmu stresem. W badaniu zostają oznaczone wszystkie istotne hormony stresu i neuroprzekaźniki. Dzięki opatentowanej technologii DrySpot można w bardzo prosty sposób pobrać próbki moczu w domu. Dlatego badanie StressPrint gwarantuje uzyskanie wiarygodnych wyników. Wysuszenie próbki moczu utrwala zwykle niestabilne substancje. Otrzymujemy więc wiarygodne wyniki opisujące parametry stresu pacjenta. Procedura DrySpot chroniona jest przez LDN (Labor Diagnostika Nord GmbH & CO. KG) europejskim patentem i dostępna jest jedynie w badaniu StressPrint.

Badanie funkcjonalności przewodu pokarmowego

Badanie funkcjonalności przewodu pokarmowego

Dysbiozy i przedłużające się stany zapalne w układzie pokarmowym mogą prowadzić do zaburzeń homeostazy, co ma istotny wpływ na kondycję całego organizmu. Powiązane są z zaburzeniami przepuszczalności bariery jelitowej (ang. leaky gut syndrome), które są uważane za jedną z możliwych przyczyn wzrostu występowania wielu chorób o charakterze przewlekłym m. in. chorób autoimmunologicznych i nadwrażliwości na pokarmy. Stan błony śluzowej jelita ma istotny wpływ na pojawienie się alergii i nietolerancji pokarmowej, dlatego badania oceniające funkcjonalność jelit to narzędzie uzupełniające, dające szerszy obraz twojego stanu zdrowia.